Dziś jest niedziela 18 lutego 2018


Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji
Biegu Papiernika, który odbędzie się 26 maja 2018 r.
Jesteś w: biegpapiernika.pl / Fundacja Opiekuńcza
Język:
size + -

Do biegu pozostało

Wyniki Biegu

Wyniki VIII edycji Kwidzyńskiego Biegu Papiernika dostępne pod adresem: wyniki.datasport.pl/results2161/

FAQ - Ważne Informacje dla uczestników VIII Kwidzyńskiego Biegu Papiernika

Szukasz odpowiedzi na ważne pytania dot. naszego biegu i chcesz wiedzieć więcej, zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Zgoda rodzica lub opiekuna prawnego

Jeśli jesteś zawodnikiem niepełnoletnim i planujesz wziąć udział w naszym biegu, lub jesteś rodzicem/opiekunem prawnym zawodnika niepełnoletniego pamiętaj że wymagana jest Zgoda Rodzica / Opiekuna prawnego. Szczegóły w treści posta. 

Rekordowa liczba zarejestrowanych

O północy zakończyła się elektroniczna rejestracja zawodników ósmej edycji biegu na 10 km. Na liście znalazła się rekordowa ilość biegaczek i biegaczy przekraczająca 4600. 

Zloty bieg

Patronat medialny:
Radio Gdańsk

Opcje: PDF

Wspólnie pomagamy czerpiąc radość z biegania

Miło Was poinformować, że już po raz kolejny jesteśmy partnerem akcji Pomorze Biega i Pomaga. W ubiegłym roku dzięki zbiórce przeprowadzonej podczas Kwidzyńskiego Biegu Papiernika wśród biegaczy i zaangażowaniu naszej Fundacji Opiekuńczej IP-Kwidzyn wspólnie mogliśmy pomóc 11-letniej Kasi

Dziewczynka miała wypadek samochodowy, jadąc z opiekunem do szkoły. Złamała obie nogi, miednicę, miała uszkodzone narządy wewnętrzne i obrzęk mózgu. Nogi dziewczynki były bezwładne, szansą była rehabilitacja w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum w Krakowie. Jest to jeden z lepszych specjalistycznych ośrodków tego typu w kraju. Dzięki akcji Radia Gdańsk i wspólnemu zaangażowaniu wielu osób, Kasia skorzystała ze wspomnianego turnusu rehabilitacyjnego. 

POMORZE_BIEGA_I_POMAGA_logo_kolorDzięki pieniądzom zebranym w ramach zeszłorocznej akcji Pomorze Biega i Pomaga
niezbędne wsparcie otrzymały aż cztery potrzebujące osoby. Wśród nich znalazł się również 23-letni Łukasz, który urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym czterokończynowym spastycznym, choroba nie pozwala mu na wykonywanie samodzielnych czynności bez pomocy drugiej osoby. Dużą pomocą okazał się wózek elektryczny dopasowany do potrzeb Łukasza.

W tym roku po raz kolejny mamy szansę pomóc – tym razem biegowa zbiórka przeprowadzona będzie z myślą o pomocy małej Zuzi, o której już wkrótce więcej informacji. Zatem biegajmy i pomagajmy – razem!


Fundacja Opiekuńcza

Fundacja Opiekuńcza IP Kwidzyn została powołana w grudniu 1994 r. przez założyciela INTERNATIONAL PAPER – KWIDZYN S.A. Władzami Fundacji są Zarząd i Rada Fundacji. Wszyscy członkowie władz Fundacji pełnią swoje funkcje społecznie a obsługę administracyjną zapewnia założyciel. Wszystkie dochody Fundacji przeznaczane są więc na cele statutowe.

Podstawowe cele statutowe Fundacji to udzielanie pomocy osobom chorym i pokrzywdzonym w wyniku zdarzeń losowych oraz działania na rzecz poprawy warunków zdrowotnych i opieki społecznej. Pomoc ze strony Fundacji może otrzymać każda osoba, której sytuacja życiowa to uzasadnia. Pierwszeństwo mają jednak osoby, którym udzielona pomoc pozwala odzyskać możliwość podjęcia pracy i satysfakcję z utrzymania się z własnych dochodów. Finansujemy podopiecznym leczenie, kupujemy niezbędny sprzęt medyczny, implanty oraz protezy. Działalność Fundacji polega również na wspieraniu funduszy zbieranych na pokrycie kosztów przeszczepu organów czy udzielaniu pomocy ofiarom powodzi.
fundacja_ip
Fundacja ma zasięg ogólnokrajowy, ale z oczywistych względów zajmuje się przede wszystkim problemami mieszkańców Kwidzyna i okolicznych miejscowości. Osoby fizyczne znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, spowodowanej w głównej mierze chorobą, kalectwem lub klęską żywiołową oraz instytucje charytatywne otrzymały pomoc rzeczową i finansową w postaci zapomóg, zakupu żywności czy sprzętu rehabilitacyjnego. Systematycznie wspieramy dzieci niepełnosprawne dofinansowując dla nich turnusy rehabilitacyjne. Często pomagamy osobom cierpiącym zwyczajną biedę poprzez zakup węgla na zimę lub talonów na zakup żywności.

Fundacja wspierała placówki służby zdrowia m.in. poprzez zakup sprzętu medycznego oraz finansowanie prac w zakresie budowy, rozbudowy i modernizacji obiektów należących do tych placówek. Zakupiliśmy między innymi aparat USG i unit stomatologiczny dla Centrum Medycyny Pracy, aparaty EKG dla Oddziału Pomocy Doraźnej i Oddziału Sztucznej Nerki a także inkubator dla Oddziału Noworodków Szpitala Powiatowego w Kwidzynie. Występujemy także jako organizator i koordynator modernizacji oddziałów szpitala i adaptacji zespołu pałacowo-parkowego w Górkach na Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Przychody Fundacji pochodzą w 50% z wpłat osób fizycznych i w 50 % z darowizn osób prawnych. Osoby fizyczne wpłacające środki na działalność Fundacji to w głównej mierze pracownicy IP-Kwidzyn Sp. z o.o. oraz pracownicy firm z nią współpracujących. Fundacja nie korzysta z żadnych środków pochodzących ze źródeł publicznych ani budżetu państwa. 

Kontakt do Fundacji:

FUNDACJA  OPIEKUŃCZA  IP-KWIDZYN S.A.
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

ul. Lotnicza 1, 82-500 Kwidzyn
Tel.: 0(55) 279-80-00, Fax: 0(55) 279-84-51
REGON  170239114   NIP  581-10-95-824

Rachunek bankowy: Bank Millennium O/Kwidzyn 31 11602202 00000000 6193 0187


Bieg Papiernika
| Organizatorzy| Trasa biegu| Regulamin| Partnerzy| Kontakt|
Bieg Papiernika
Projekt i realizacja: lifeweb.pl