Dziś jest niedziela 18 lutego 2018


Atestowana przez PZLA trasa o długości 10 km

Jesteś w: biegpapiernika.pl / O biegu / Kwidzyn / Warto zobaczyć
Język:
size + -

Do biegu pozostało

Wyniki Biegu

Wyniki VIII edycji Kwidzyńskiego Biegu Papiernika dostępne pod adresem: wyniki.datasport.pl/results2161/

FAQ - Ważne Informacje dla uczestników VIII Kwidzyńskiego Biegu Papiernika

Szukasz odpowiedzi na ważne pytania dot. naszego biegu i chcesz wiedzieć więcej, zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Zgoda rodzica lub opiekuna prawnego

Jeśli jesteś zawodnikiem niepełnoletnim i planujesz wziąć udział w naszym biegu, lub jesteś rodzicem/opiekunem prawnym zawodnika niepełnoletniego pamiętaj że wymagana jest Zgoda Rodzica / Opiekuna prawnego. Szczegóły w treści posta. 

Rekordowa liczba zarejestrowanych

O północy zakończyła się elektroniczna rejestracja zawodników ósmej edycji biegu na 10 km. Na liście znalazła się rekordowa ilość biegaczek i biegaczy przekraczająca 4600. 

Zloty bieg

Patronat medialny:
Radio Gdańsk

Opcje: PDF

Warto zobaczyć

Zespół katedralno-zamkowy (ul. Katedralna)

Zamek kapituły pomezańskiej zbudowany w latach 1320 - 1340 z cegły. Pierwotnie był czteroskrzydłowy na rzucie zbliżonym do kwadratu. Posiada unikalną wieżę sanitarno - higieniczną tzw. Gdanisko z 1393 r. Obecnie mieści się tam Muzeum Zamkowe, które czynne jest od wtorku do niedzieli, w godz. 9.00-17.00

Katedra

Katedra Zbudowana w latach 1310 - 1360, murowany z cegły kościół o układzie gotyckim - pseudobazylika. Na południowej ścianie nad kruchtą, która jest reliktem nieznanej wcześniej budowli, znajduje się obraz mozaikowy z 1380 r. przedstawiający św. Jana Ewangelistę patrona katedry i klęczącego biskupa.

Zespół zabudowań Stada Ogierów - Miłosna

Jednorodny stylistyczne zespół budynków z początku XX w.

Kościół parafialny

Pod wezwaniem św. Trójcy, wzniesiony w latach 1846 - 1858 z cegły w stylu neogotyckim według projektu K. F. Schinkla, forma bazyliki starochrześcijańskiej z oryginalną dwuwieżową fasadą wschodnią.

Pałac Fermora

Pałac  wzniesiony na terenie średniowiecznego Przedzamcza w latach 1758 - 63 dla rosyjskiego gubernatora generała Wilhelma Fermora. Rozbudowywany w latach 1775 i 1798 wg. planów królewskiego architekta Davida Gilly  i kwidzyńskiego asesora budowlanego Dühringa, który kierował przebudową. Powstał w jej rezultacie klasycystyczny gmach z fasadą dekorowaną m.in. zachowaną do dziś płaskorzeźbą personifikującą Urząd Regencji, sztuki piękne, naukę, zawody i rzemiosła. Ukończono przebudowy dopiero w roku 1804. Gmach Regencji przebudowywano też w wieku XIX. W trakcie II wojny światowej zniszczony, odbudowany w latach 50-tych dla potrzeb szkolnictwa. Obiekt wpisany w rejestr zabytków pod numerem 1500 z dn. 19-01-1995 r.Obecnie mieści się tam Zespół Szkół Zawodowych nr 2.


Bieg Papiernika
| Organizatorzy| Trasa biegu| Regulamin| Partnerzy| Kontakt|
Bieg Papiernika
Projekt i realizacja: lifeweb.pl